fbpx

Docieplanie metodą wdmuchiwania granulatu wełny, styropianu i celulozy

Ocieplanie wdmuchiwanym granulatem – dlaczego warto zadbać o docieplanie budynku celulozą

Wdmuchiwanie granulatu to bardzo dobry sposób na docieplenie i izolację w miejscach stosunkowo trudno dostępnych. Jeżeli interesuje nas docieplenie stropów, ścian działkowych lub poddaszy to takie rozwiązanie może być dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Docieplanie metodą wdmuchiwania może odbywać się z użyciem granulatów:
- wełny mineralnej, który możemy łączyć z innymi materiałami, docieplając np. poddasza podczas termomodernizacji
- styropianu, czyli spienionego polistyrenu nadającego się do izolowania trudnodostępnych miejsc
- włókien celulozowych,


Docieplenie granulatem może być także przydatne w przypadkach naprawy obecnych systemów izolacji, jeżeli nie działają tak skutecznie jak powinny lub posiadają ubytki, możemy naprawić to granulatem zachowując idealną temperaturę. Granulat tak jak inne formy izolacji sprawia, że zimą temperatury przy stropie czy na poddaszu będą niskie, a latem wysokie.

Wdmuchiwanie granulatów znajdzie swoje zastosowanie w docieplaniu i uszczelnianiu:

Stropów budynków, domów
Mostków termicznych we wszystkich konstrukcjach
Stropodachów i skosów poddaszy
Ścianek działowych czy ścian elewacyjnych

Docieplanie granulatem – popularne rozwiązanie

Docieplenie granulatem to sprawdzone i popularne rozwiązane stosowane dziś bardzo powszechnie, zarówno w nowych jak i istniejących budynkach.

Granulat i celuloza to rozwiązanie przede wszystkim ekologiczne, sama wata celulozowa, która pochodzi z recyklingu pozwala na odzyskanie ponad 70% zużytego wcześniej materiału. Izolacja celulozą ma bardzo wysoką odporność na wilgoć, dzięki czemu nie trzeba wykorzystywać z nią dodatkowych materiałów izolacyjnych.

Główna zaleta ocieplania celulozą to uniwersalność, ta metoda może posłużyć jako ocieplenie poddasza, ocieplenie dachu czy stropodachu, ścian wewnętrznych jak i zewnętrznych


Ocieplenie poddasza granulatem– rozwiązanie idealne dla wielu budynków

Docieplenie granulatem wypełnia szczelnie wolne przestrzenie i tym samym wyeliminuje mostki termiczne. Tworzy jednolitą, pozbawioną przerw i mostków termicznych warstwę. Ocieplenie celulozą – granulatem celulozy – jest odpowiednio zagęszczone i, co za tym idzie, odporne na osiadanie, a jego impregnat zabezpiecza go przed szkodliwym działaniem wilgoci i grzybów.

Granulat dzięki swojej strukturze i wielkości bardzo szczelnie wypełnia wolne przestrzenie i tworzy jednolitą warstwę. Dzięki tym właściwościom eliminujemy mostki termiczne, a dzięki odpowiedniemu zagęszczeniu otrzymujemy izolację odporną na osiadanie.

Nie ważne czy posiadasz starszą kamienicę, leciwy już budynek, który powstał np. w latach 70 lub 80 czy dopiero co wykończony nowy budynek. Nasz sposób na izolację z wdmuchiwaniem granulatu sprawdzi się w każdej sytuacji.

Docieplenie granulatem Śląsk – działamy głównie lokalnie, ale nie tylko

Jesteśmy cały czas dostępni i do twojej dyspozycji pod adresem, ul. Katowicka 62 w miejscowości Świętochłowice.

Usługi docieplania i izolacji granulatem wykonujemy głównie na terenie województwa śląskiego, obsłużyliśmy już wielu klientów z miast takich jak Chorzów, Katowice, Świętochłowice czy Siemianowice Śląskie.

Nasze usługi budowlane i izolacje wykonujemy także na terenie całej polski, potrafimy się dostosować ! Nasz obszar obejmuje także np. województwo świętokrzyskie, małopolskie, łódzkie, opolskie, mazowieckie, dolnośląskie czy podkarpackie.

W razie pytań o dostępność, zapraszamy do kontaktu!

Największy wybór, najlepsi producenci oraz najmilsza obsługa – tylko w Artbud.

Zadzwoń po wycenę!